Hypnoterapie, hypnóza

 • Psychoterapie |
 • Hypnoterapie, hypnóza
 • Co Vám pomůže hypnoterapie a hypnóza řešit

  spojení_hypnóza

  Témata, se kterými se na nás klienti obracejí a chtějí hledat řešení s pomocí terapie, sugescí a hypnózy, jsou nejčastěji zdravotní potíže psychosomatického charakteru (kožní onemocnění, astma, alergie, problémy s imunitou, ekzém, nadměrné pocení, tetanie, dráždivý tračník apod.) a  specifické potíže (úzkosti, fobie, závislosti, poruchy příjmu potravy, zvýšená únava, nespavost ), tréma, úzkosti a sexuální potíže.

  Hypnóza zaměřená na hubnutí - redukce nadváhy je zajímavá pro ty, kteří již zkoušeli různé cesty, jak zhubnout. Motivaci ke snížení nadváhy lze podpořit jak v rámci terapie individuální, tak můžete využít speciální skupiny zaměřené na toto téma.

  Při potížích s otěhotněním, neplodností hypnóza zlepší psychické rozpoložení, ujasníte si, co je pro vás důležité a postupně můžeme pracovat na odblokování psychických bloků.

  Odvykání kouření za podpory podvědomí/nevědomí je dalším tématem, pro které je PSYCHOTERAPIE A HYPNÓZA vyhledávaná.

  nahoru

  Hypnoterapie a hypnóza

  Na sezeních, které trvají 50 minut, Vám pomocí terapeutického rozhovoru a hypnózy pomůžeme probrat téma bez opětovného prožívání traumatu a následně najít řešení problému.

  Hypnóza, kromě jiného, představuje impulz, který ve stavu transu pomůže Vašemu podvědomí/nevědomí aktivně pracovat na řešení a následně se toto projeví také při plném vědomí.

  nahoru

  Výhody hypnoterapie a hypnózy Školy manažerského rozvoje

  U nás ve Škole manažerského rozvoje ručíme za naprostou diskrétnost, nabízíme krátké objednací lhůty (max. 14 dní) díky efektivní organizaci a zavedení akutních pauz a krátkodobé terapie (v některých případech stačí pouze 3 sezení k nalezení řešení).

  Mimo základní sazby hypnoterapie, mohou klienti využít slev při dojednání spolupráce na min. 3 sezení (důvodem je, že v rámci hypnoterapie pracujeme komplexně včetně úkolů v mezidobí mezi hypnotickými sezeními, což zaručuje vyšší efektivitu terapie). Jde nám o to, aby klienti měnili své věci, přebírali zodpovědnost za svůj život a zajistili si tak úplné uzdravení.

  Klientům s dětmi nabízíme zajištění hlídání dětí po dobu jejich terapie.

  Naši psychoterapeuti vnímají svou práci jako metaforu přístavu, kdy po rozbouřeném moři připlouvá klient, který potřebuje nabrat sílu a chuť do dalšího života a hlavně nastavit si nový směr. Protože jakmile vstoupíme do spolupráce s klientem, Vaše věci se začínají měnit. Někdy jsou klienti překvapení, jak rychle se věci mění ajk rychle se pro nový směr rozhodnout a odplují svou vlastní cestou ...

  nahoru

  Udělejte si představu o hypnoterapii a hypnóze

  Dále si můžete přečíst informace o hypnóze a seznámit se se zkušenostmi klientů. Otázky a odpovědi naleznete zde.

  Zkušenosti klientky s hypnózou si můžete přečíst zde.


  Reportáž televize Nova k tématu hypnóza naleznete zde.

   

  nahoru

  Kurz hypnózy

  Pro zájemce o témata hypnóza, hypnoterapie a autohypnóza jsme připravili workshop Hypnóza - relaxace a práce podvědomí

  Zjistíte, jak hypnoza funguje a pomůže Vám to se kompetentně rozhodnout, zda je pro Vás absolvování hypnoterapie to pravé. Obsah si můžete prohlédnout zde.

  Doporučujeme všem, kdo se chtějí naučit pracovat a řešit problémy za pomoci svého podvědomí/nevědomí, chtějí se naučit naslouchat svému tělu a nebo se chtějí ujistit, že pro řešení jejich potíží je hypnoterapie ta správná metoda.

   

  Další otázky, které klienti přicházející na hypnoterapii pokládají:

  nahoru

  Jak hypnóza funguje?

  Hypnóza pracuje s konceptem vědomí a nevědomí (či podvědomí). Hypnóza není spánek. Hypnóza je změněný stav vědomí. Klient v průběhu terapie zaměřuje vědomě pozornost dle svého uvážení na hlas terapeuta nebo sleduje své pocity, jak se jeho tělo uvolňuje, je příjemně těžké nebo relaxuje, zatímco jeho nevědomí (podvědomí) pracuje v širších souvislostech k jeho prospěchu.

  nahoru

  Jak hypnoterapie probíhá?

  Po úvodním rozhovoru, kdy si nastavujeme cíl spolupráce a cesty k němu, klient postupně vstupuje do hypnózy. Pracujeme formou přímých a nepřímých sugescí, uvolnění či aktivace dle zakázky klienta. Sezení netrvá déle než 60 minut. Na konci je ten, který se potřeboval zklidnit, znatelně uvolněnější, ruce má prohřáté, jak se mu rozproudila krev do všech částí těla. Ten, kdo potřeboval dodat energii je aktivován, cítí sílu a energii.

  Terapeutická sezení plánujeme co 2 - 3 týdny, dle potřeb klienta.

  V mezidobí (doba mezi sezeními) klient pracuje na dohodnutých úkolech, které vedou k postupu v terapii. Terapeuti Školy manažerského rozvoje upřednostňují, již v průběhu prvního sezení, naučit klienta autohypnózu, kterou v mezidobí provozuje a tím podpoří léčebný efekt.

  nahoru

  Vstoupí do hypnózy opravdu každý?

  Každý z nás je neopakovatelný originál, je jedinečný a stejně tak vstup a prožitek hypnózy je pro každého jiný, originální a jedinečný. Svým vlastním způsobem vstoupí do hypnózy každý, kdo chce (nikdo nemůže být zhypnotizován proti své vůli) a naučí se to. Hypnabilita je schopnost člověka, jako každá jiná. Někdo je nadanější a jde mu to samo, někdo se to musí naučit. Někomu stačí zavřít oči, soustředí se na výdech a vstoupí do hypnózy, jiný k tomu potřebuje něco jiného. Proto také, mimo klasické hypnózy u nás ve Škole manažerského rozvoje, terapeuti využívají nedirektivní a nenásilný způsob vedení hypnózy tzv. Ericksonovský přístup založený na přizpůsobení se potřebám klienta.

  nahoru

  Kolik hypnotických sezení je zapotřebí pro vyřešení potíží?

  Vše v životě, co má být trvalé a užitečné, vyžaduje Váš čas, energii a úsilí. Stojíte-li o skutečné vyřešení Vašich problémů a potíží, vězte, že sezení bude více. Počet sezení se odvíjí od závažnosti problémů a toho, jak dlouho Vás tyto potíže trápí. Obvyklé je 6 až 10 schůzek. Jsou ale také problémy, s nimiž je možné se vypořádat za mnohem kratší dobu, např. 2 - 3 setkání, mezi ně patří úzkosti, tréma nebo posílení sebevědomí. Změna chce svůj čas, vaši energii a úsilí.

  nahoru

  Pro koho není hypnoterapie vhodná?

  Hypnóza není vhodná pro klienty s psychiatrickou diagnózou schizofrenie a jejími formami.

  nahoru

  Jak je to s mýty o hypnóze?

  Zapomeňte na hypnózu z detektivek a jevištních představení (kdy jsou jako objekty hypnózy záměrně vybíráni lidé extrémně hypnabilní a těch je v populaci velmi málo – cca 2,2%). V rámci léčebné hypnózy a hypnoterapie není možné přinutit klienta dělat něco, co sám nechce a co je v rozporu s jeho morálními zásadami.

  Taktéž představa, že vás terapeut zhypnotizuje a vy se zázračně uzdravíte, je mylná. Jde o terapii, kdy je podstatná vaše spolupráce k nalezení řešení. Pasivní čekání na zázrak je předurčeno k neúspěchu celé terapie.

  Dalším mýtem je, že si nic z hypnózy nepamatujete. Není to pravda.

  nahoru

  Cena hypnózy a hypnoterapie a kontakt

  Psychoterapie a hypnóza jsou součástí aktivit spolku 

  CETERAS Profi - Centrum terapeutických služeb, z.s.

  Centrum terapeutických služeb

   

  Bližší informace Vám ráda podá:
  PhDr. Sylvie Navarová
  jednatel, kouč, terapeut
  tel.: 605 214 849
  E-mail: sylvie.navarova@smrov.cz

   

  Hypnóza Brno: PhDr. Jana Zouharová, Ph.D.

  Hypoza Plzeň: Mgr. Hana Stejskalová

  Hypnóza Praha: Psychoterapeutická klinika HERMÉS

  nahoru

 • O nás
 • Naše nabídka pro Vás
 • Kontaktní údaje
 • Náš příběh
 • Naši experti
 • Spolupracujeme s kolegy
 • GDPR
 • Termíny kurzů
 • Platební podmínky otevřených kurzů
 • Reference
 • Aktuality
 • Kontakty